Workshop sportovní kardiologie

Snad poprvé v České republice samostatná odborná akce na téma sportovní kardiologie.  Dne 16.4.2018 pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum VFN a II. a III. interní klinika VFN a 1. LF UK za odborné podpory Pracovní skupiny preventivní kardiologie České kardiologické společnosti a České společnosti tělovýchovného lékařství Workshop sportovní kardiologie.

Pokračovat ve čtení „Workshop sportovní kardiologie“

Víkendový bojovník: správný životní styl ? 561 159 lidí pro Vás získalo odpověď

Jak často je nutné sportovat, aby byl pozorovatelný benefit ?

Tým autorů pod vedení Gary O’Donovana shrnul výsledky své metaanalýzy 561159 lidí ( publikováno v JAMA 2017) do překrásné infografiky. Tato byla publikována v British Journal of Sports Medicine v březnu 2018.

Pokračovat ve čtení „Víkendový bojovník: správný životní styl ? 561 159 lidí pro Vás získalo odpověď“

Sezení je nové kouření

Zdravím všechny nadšence pro sportovní kardiologii, ale nejenom je. Již několik let narůstá evidence o mortalitním vlivu sezení. Poloha těla, ve které část populace tráví i více než 8 hodin denně.

V posledním čísle British Journal of Sports Medicine byla publikována infografika, která přehledně shrnuje data na toto téma. moc se mi líbí a proto ji sdílím.

Klikněte zde pro zobrazení v plném rozlišení.

 

Sekce kardiologické vyšetřovací metody u sportovce

Zdravím všechny nadšence pro sportovní kardiologii. Na webu www.sportovnikardiologie.cz se postupně rozvíjí sekce kardiologické vyšetřovací metody u sportovce.

Na těchto stránkách najdete informace o úskalí jednotlivých vyšetřovacích metod u sportovců.

Doporučuji začít s EKG – zde.

 

 

 

 

Kapitoly ze sportovní kardiologie

Na webu můžete najít zajímavou e-knihu MUDr. Martina Opočenského PhD. : Kapitoly ze sportovní kardiologie. Myslím, že jediná taková publikace v češtině. Rychlým čtením knihu hodnotím velmi vysoko. V krátkém čase čtenář získá přehled toho zásadního ze sportovní kardiologie. Klíčová je práce se zdroji, důraz na evidence based medicine. DOPORUČUJEME.

Odkaz na stránky autora zde.